הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים פתח את שעריו לאחר הסגר השלישי, ומזמין אותנו לחוות את המראה המרהיב בו הגן נצבע בצבעי ורוד לבן, ליהנות מריח הדובדבן הנישא באוויר, ומפריחות מרבדי לוטוסים, נרקיסים, רקפות, אירוסים ועוד. בימים הקרובים יערכו בגן הבוטני סיורים עם דגש על פריחת הדובדבן והפריחות של פרחי החורף המרהיבים, סדנת אוריגמי ועוד.

היפנים נוהגים לצאת אל הפארקים, לחוות ולחגוג את פריחת עץ הדובדבן, הנמשכת 10 ימים בלבד. ביפן, ממתינים ההמונים שנה שלמה לימי הפריחה המפורסמת, הנקראת "סאקורה". הסאקורה מסמלת את האופי היפה אך חמקמק ובר-חלוף של החיים.

בין הפעילויות:

סיור "בשביל הדובדבן" סביב עצי הסאקורה (הדובדבן היפני) במהלכו ילמדו המשתתפים כיצד להתבונן על פריחת הדובדבן כפי שעושים ביפן, מהי מסורת ארוכת השנים של הסאקורה, אגדות וסיפורים הקשורים בפרי הדובדבן.

סיור ברכבת הפרחים בין החלקות השונות הקיימות בגן עם הסבר על הגן והצמחים הגדלים בו.

סיור בחממה הטרופית מכניס אותנו לתוך פנינת יופי טבעית בה ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם. בחממה הטרופית כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים משתרע על 120 דונם וניתן להכניס בו מאות רבות של אנשים בו זמנית על פי הנחיות משרד הבריאות. הגן הבוטני דואג לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים ומבקר את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור. בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 20 איש, וכל מבקר חייב לעטות מסכה אישית.

לפרטים נוספים: הגן הבוטני 02-6794012 ב www.jbgculture.com  ובפייסבוק

צילום: תום עמית

 

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן