ראשי לשכת מארגני תיירות נכנסת קיימו פגישת עבודה עם שר האוצר אביגדור ליברמן לקראת הדיון בממשלה ביום ראשון הקרוב. בפגישה השתתפו יוסי פתאל, דני אמיר, ושאנן קראוס.

בישיבת הממשלה ידונו השרים באישור תקציב של 60 מיליון שקלים לפיצוי ענף התיירות. מחצית התקציב לכיסוי הוצאות קבועות, ומחציתו עבור קרן 21-22 לשימור כוח אדם מומחה בשיווק ישראל. במסגרת ההחלטה, קיימת האפשרות להמשך תמיכה במארגנים בשנת 2022, בהסכמה בין שרי האוצר והתיירות ללא צורך באישור ממשלתי נוסף.

מעבר לסוגיית הפיצויים, החלטת הממשלה חשובה לא רק בנושא התקצוב, אלא גם בנוסח המסביר את חשיבותם של המארגנים לשימור התשתיות הלאומיות בתחום התיירות.

לאחר הפגישה הודיע יוסי פתאל: "הסברנו את המצב חסר התקדים בישראל לפיו כניסת זרים לישראל אפשרית ברובה המוחלט באמצעות וועדת חריגים בלבד. שמחנו לראות כי השר מבין את חשיבותם של מארגני התיירות הנכנסת לישראל כמחוללי התיירות המאורגנת לישראל".

לפני הפגישה עם שר האוצר פגשו חברי ההנהלה גם עם שר התיירות. השר רזבוזוב הביע נכונות להיענות בחיוב לדרישת הלשכה להשוות התנאים לתיירים נכנסים ומחוסנים, לתנאים הנדרשים מישראלים מחוסנים השבים מאותה מדינה. שר התיירות אמר בפגישה כי ההסכמה העקרונית מקובלת גם על ראש הממשלה.

 

דילוג לתוכן