בית המשפט העליון הוציא צו על תנאי המורה למדינה להשיב על השאלות:  למה להשאיר מדינות אדומות ולא לבחור אמצעי אחר? ולמה לא לקצר ל3 ימים את הבידוד של ה-7 ימים?. זאת במסגרת עתירה שהגישה התאחדות משרדי הנסיעות לבטל את סגירת השמיים. בסיום הדיון הודיעו השופטים שפסק הדין יינתן "בעוד מספר ימים".

לעתירה של התאחדות סוכני הנסיעות הצטרפו גם קבוצת "שמיים פתוחים" שכולל אנשי עסקים פרטיים, עמותת מורשת דרך, התאחדות המלונות, ועוד. יש מומחי תעופה ופרשנים שאומרים שהחלטת הממשלה אתמול להקטין את רשימת המדינות האדומות ולבטל את הבידוד לישראלים חוזרים, התקבלה בלחץ ובגלל חשש מפני עתירה זו של סוכני הנסיעות.

מנכ"לית ההתאחדות, טלי לאופר, קיבלה בסיפוק רב את הודעת בג"ץ והיא מסבירה שזה מראה על כובד הראש שמוקדש לנושא.

נשמעו טענות שהחלטת הממשלה אתמול לבטל איסור כניסת תיירים לישראל מייתרת את העתירה לבג"ץ, וראוי למשוך ולבטל אותה. על כך משיבה טלי לאופר: "המאבק בדיון בפרט, ובזירה המשפטית ככלל, מתנהל מטעמנו על העתיד, על המדיניות הלא מידתית ולא סבירה, על מדיניות המדינות האדומות ועל אלו שנותרו ברשימה באופן מוטעה אפילו לגישתה של המדינה.

בהודעת עדכון לחברי ההתאחדות כותבת טלי לאופר: "הדיון בבית המשפט העליון היה מעמיק, יסודי וארוך , עורכי הדין והמומחה מטעמינו פרופ' גרוטו קיבלו את הבמה לטעון את טענותינו במלואן ובית המשפט הקשה על המדינה שוב ושוב בנושאים עליהם התמקדנו".

צילום סיון פרג'

דילוג לתוכן