חברת ארקיע תתאים חלק מלוח הטיסות שלה למועדי ההפלגות של חברת השייט נורביג'ן NCL. הסכם על כך נחתם בשבוע שעבר בין גדי טפר, יו"ר דירקטוריון ארקיע, ומהצד של נורביג'ן חתמו ניק וילקינסון, סגן נשיא לאזור המזרח התיכון, ואיל סלומון, מנהל המכירות של נורביג'ן בישראל.

חברת השייט נורביג'ן מפעילה קרוזים בים התיכון, שמפליגים מהנמלים בברצלונה, רומא, ואתונה, וגם חוזרים לשם. ארקיע עומדת לשנות את לוחות הזמנים שלה, באופן שמטוסיה ינחתו בערים אלה בשעות שיאפשרו לנוסעי הקרוזים להגיע לרציפים בזמן לעליה לסיפון. גם בטיסות חזרה ארצה ימריאו מטוסי ארקיע בשעות שיתאימו לנוסעים שסיימו קרוז. לקוחות ארקיע יזכו לאחר הנחיתה גם להעברות והסעות משדה התעופה אל הרציף שבו עוגנת ספינת השעשועים שלהם. כך גם לאחר הירידה מהאוניה בתום הקרוז, תספק ארקיע הסעות מהרציף בנמל אל הטרמינל בשדה התעופה שממנה היא טסה לישראל.

זו בשורה חשובה לחובבי הקרוזים. במצב הקיים כיום, נהגנו להגיע לעיר הנמל יום אחד לפני ההפלגה, ונאלצנו לשכור חדר במלון ללילה אחד לפחות. בקרוזים שמפליגים בימי ראשון, נוסעים שומרי שבת כמונו נאלצו להגיע לברצלונה כבר ביום חמישי, ולשהות במלון במשך 3 לילות. הוצאה גדולה! כך היה גם בסיום ההפלגה. ההסדר החדש של ארקיע עם NCL יחסוך לנו הוצאות לינה בחו"ל.

מדובר בשינוי טקטוני בענף הקרוזים, שיעניק לנורביג'ן יתרון משמעותי בתחרות מול חברות שייט אחרות הפועלות בים התיכון. גם בענף התעופה צפוי יתרון לארקיע על מתחרותיה בגלל התאמת הלו"ז לקרוזים.

כידוע, ארקיע היא גם חברת תיירות, וכבר מזמן אינה רק חברת תעופה. מעתה ארקיע תתחיל לשווק גם חבילות של קרוזים פלוס טיסות במחירים אטרקטיביים. מנהל השיווק לסוכנים בארקיע, אלאור מזרחי, אומר שהישראלים אוהבים לקנות חבילות של הכל כלול, וההסכם החדש יתן מענה ללקוחות פוטנציאליים רבים. למשל, ידוע שטיסה חזרה לישראל מותנית בהצגת בדיקת קורונה שלילית. רוכשי חבילות קרוזים בארקיע יוכלו להיבדק על האוניה יום או יומיים לפני סיום הקרוז, ולטוס חזרה ארצה עוד באותו יום. עוד יתרון ללקוחות ארקיע, משום שמי שלא ייבדק על האוניה, יאלץ לכתת רגליו למצוא מכון בדיקות PCR ולהמתין לפחות עוד יום עד לקבלת התשובות. דבר זה יכול לגרום לשהות של עוד יום או יומיים בחו"ל, עם כל הוצאות המלון והאכילה.

בינתיים, החלו כבר חברות תיירות דתיות להתארגן בהתאם להסכם החדש. חברת "גולדן טורס" עומדת להוציא קבוצה דתית לקרוז כשר מרומא על האוניה אפיק EPIC של נורביג'ן, בהכשר הרב נחמיה רוטנברג.

דילוג לתוכן