החברה לפיתוח מזרח ירושלים מציעה מבחר טיולים וארועים לחודש אוגוסט:

סיור שלושה רבעים

יעל הרמן

סיור מודרך מותאם למשפחות עם ילדים, החושף את הסיפורים והסודות סביב שלושה מארבעת הרבעים, וגם קצת מחוץ לחומות. על נזירות חסרות שיניים, כדורים מעופפים ולוחמים נועזים. מתאים למטיבי לכת וחובבי נופים. כל יום חמישי בשעה 16:00. מפגש: בכיכר צה"ל, סיום: שער ציון. מומלץ: נעלי הליכה, מים, כובע. כרטיסים: 40 ש"ח למבוגר (30 ש"ח לילד).

ירושלים לאור ירח

  

חלום ליל קיץ. הטיילת הדרומית פתוחה בכל חודש אוגוסט מהשעה 9:00 בבוקר ועד 22:00, הזדמנות נדירה למפגש עם עיר האורות. מחיר: 20 שקלים.

טיילת החומות ב-3 מסלולים

הסיור על החומות מעניק מבט ייחודי ומרגש אל נופיה של העיר העתיקה והחדשה – היכרות מזווית חדשה עם החיים בתוך החומות ומחוצה להן, לצד הבנה גיאוגרפית וגיאופוליטית של כ-5000 שנות תרבות. בתוואי משולבות אבנים בשימוש משני ומתקנים כמו חדרי ומגדלי שמירה, חרכי ירי, מרפסות תקיפה ושליטה, עיטורי אבן, תאי לחימה ועוד. טיול רגלי מול הנופים המופלאים והמרגשים של העיר העתיקה והחדשה, באוויר הנקי והצלול, גבוה מעל העיר, בקצב שלכם, בנגישות טובה ובדרגת קושי קלה המתאימה לכל המשפחה.

הטיילת הדרומית או הטיילת הצפונית

הטיילת הדרומית: כ-1 ק"מ משער יפו ועד הכותל, אפשרות ירידה בשער ציון

הטיילת הצפונית: משער יפו ועד שער האריות, כ-3 ק"מ. אפשרות ירידה בשער החדש, שער שכם, שכם הפרחים ושער האריות.

סובב חומות 360 מעלות

למיטיבי לכת, סיור נדיר ומרגש על חומות העיר העתיקה, המזמן רגעים אינטימיים עם ירושלים בו משלימים סיבוב מלא סביב העיר! הסיור מתחיל ומסתיים בשער יפו. עולים על הטיילת הדרומית עד שער האשפות, יוצאים אל מרגלות החומה המזרחית עד לשער האריות, עולים על הטיילת הצפונית וממשיכים עד לשער יפו. אורך המסלול כ-4.5 ק"מ, וכ-5 שעות.

מושבת האמנים בחוצות היוצר

מתחם אמנים ואומנים פעיל במהלך כל השנה, גלריות וסטודיות בעיקר בתחומי הצורפות, אמנות פלסטית, אמנות יהודית, ומסעדת אקליפטוס הצופה אל חומות העיר, שדורגה כמסעדה הכשרה הטובה ביותר במזרח התיכון לפי tripadvisor.

העיר העתיקה גם על גלגלים! העיר העתיקה מונגשת גם לבעלי מוגבלויות תנועה ועגלות. באי העיר מוזמנים לתכנן את דרכם המונגשת באמצעות אפליקציה ייעודית וחינמית בשם נגישות ירושלים-העיר העתיקה | Accessible JLM-Old City (ב-9 שפות) המאפשרת ניווט בזמן אמת בין הסמטאות והאתרים.

כרטיסים באתר www.pami.co.il או בקופות הסמוכות לאירוע

דילוג לתוכן