לקראת חודש אלול הבעל"ט, שיחל בעוד כשבועיים, תקיים קק"ל סיורי סליחות שבמהלכם יערכו מעגלי שיח. את הסיורים יובילו מדריכי קק"ל. בסיורים ישולבו נגנים, שחקנים, פגישות עם גבאי בתי כנסת, עששיות ועוד.

מחוז צפון:

  • 'יחיד מול יחד' בסמטאות העיר צפת: סיור ייחודי בו נחזור לסמטאות העיר העתיקה של צפת במאה ה-16. הסיורים יתקיימו בימי חמישי, מר"ח אלול ועד ו' בתשרי, החל מהשעה 21:00. בסיור זה יהיו תוספות של נגנים, שחקנים ופגישות עם גבאי בתי כנסת.
  • 'קהילה ומעורבות בנוף גלילי' – ממצודת בירייה לקבר אביי ורבא: חוויה לילית קסומה לאור עששיות, באוויר הצלול של הגליל. נפגוש חכמים מתקופת המקרא והמשנה וגם קצת את עצמנו. נבקר בתצפית מרהיבה מהיפות בישראל. הסיורים יתקיימו בימי שלישי החל מהשעה 2100.

כליל אדר

  • יער בירייה: נתחיל במערת רבי שמעון בר יוחאי, נרד אל מעיין הכפר, נמשיך אל בית הכנסת בליווי מדריך, גיטרה, ועששיות. בבית הכנסת עורכים סדר סליחות מקוצר, עם קטעי שירה נבחרים. משם הולכים אל המוזיאון הקטן והביתי, טועמים בקלוואה, שותים תה, ומסיימים במיצג אור קולי מרגש ובמפגש עם שומרת הגחלת מפקיעין.

מחוז מרכז- אזור ירושלים:

  • 'שומר החומות' – משכנות שאננים והעיר העתיקה: סיור קסום בסמטאות העיר העתיקה ירושלים, שואב השראה מדמויותיהם של יהודית ומשה מונטיפיורי על הושטת יד ודרישה לחשבון נפש. דוד המלך מלכה של ממלכת ישראל המאוחדת, וסיפורם של המתיישבים הראשונים, צדיקים נסתרים, ומהותה של הסליחה. הסיורים יתקיימו בימי חמישי מר"ח אלול ועד ו' בתשרי, וביום שני ה13/9, החל מהשעה 20:00. בסיור זה יהיו תוספות של נגנים, שחקנים ופגישות עם גבאי בתי כנסת.
  • עדות ומנהגים בנחלאות: סיור בסמטאות הציוריות של שכונת נחלאות, נבקר בבתי כנסת מגוונים ונעקוב אחר הפסיפס האנושי המרתק של עדות ומנהגים שונים.
  • 'בדרך אל העיר' ברכס שיירות: קורבנות מלחמת העצמאות השאירו לנו ארץ וערך. סיפור של הצלחה והקרבה גבורה ושמחה הסיורים יתקיימו בימי ראשון החלל מהשעה 18.30 בסיור זה יהיו תוספות של עששיות.

מחוז דרום:

  • יער יתיר: הסיורים יכללו הליכה קצרה, נגינה ושיח התחדשות של חודש אלול על ספל תה צמחים חם. הסיורים מתחילים מהשעה 17.30

אבינועם נסים

  • יער להב : בין עצי היער ברוח הפתוחה של חודש אלול, נפתחים גם הלבבות. נשב לשיח על כוס תה צמחים לאור עששיות דולקות בבית הכנסת העתיק בחורבת רימון ביער להב, נפגוש בסיור שחקנים ונגנים. הסיורים יתקיימו בח' באלול 16.8 ובז' בתשרי 13.9
  • יער המלאכים: היער הירוק מזמין אותנו לנוח בשקט של היער ולהנות מנגינה ופיוט ביער המלאכים, בליווי נגן ומספר סיפורים. הליכה נעימה ביער בשעת בין ערביים בנוף של דרום שפלת יהודה. הסיורים יתחילו מהשעה 17.00.

 

מנהל החטיבה לחינוך וקהילה בקק"ל, שר-שלום ג'רבי: "סיורי הסליחות בחודש אלול כל שנה הינם מאורע משמעותי וחשוב עבור העם היהודי. אנשים חילוניים ודתיים מכל קצוות הארץ לוקחים בו חלק. אנחנו בקק"ל בחרנו לקחת את האירוע הגדול הזה ולהפוך אותו לחוויה משמעותית ולימודית.  סיורי הסליחות יהיו מגוונים ויכללו פעילויות בהן ניתן יהיה ללמוד על המשמעות של הסליחות, להכיר את הארץ ולחוות חוויה מעצימה ומרגשת לכל המשפחה"

 

דילוג לתוכן