מיד לאחר ההקלות ביציאה מהבתים ובריחוק החברתי, מזדרזת החברה לפיתוח ירושלים להציע מבחר גדול של פעילויות למטיילים.

במבצע "נושמים אביב ירושלמי" פותחת החברה שוק איכרים ואומנים וסיורים מודרכים בחוות חקלאיות ובנחל קדרון ובפארקים ובאתרי טבע. סיור בפארק ירושלים אל מעיינות תלם, ומשם אל בית הכנסת העתיק של מוצא. המתחמים העיקריים יהיו בגן סאקר, עין כרם, עמק הארזים, פארק נחל רפאים ועין יעל. נפתחו בהם מתחמי פעילות למבוגרים שבהם מסלולי ריצה ורכיבה על אופניים. לילדים יהיו הצגות, שעת סיפור.

בימים חמישי ושישי יתקיימו סדנאות מיוחדות של צילום בטבע, טיולי פריחה, ארועי שירה בציבור, ומופעים. יתקיימו גם הצגות תיאטרון בתשלום. כמו כן יערכו סיורי ליקוט ובישול בטבע, שבמהלכם תהיה הדרכה על ליקוט עשבי תיבול וצמחים, בישול מרקים, ואפיית פיתות מתובלות בצמחים שנקטוף בעצמנו. בחצר של עופר תתקיים סדנת עישון בשרים.

בעמק המצלבה סומן מסלול ריצה למשפחות באורך כשני קילומטר, לריצה קלילה של כל המשפחה בתוך שבילים ירוקים ויופי טבעי. לאורך המסלול יעמדו שחקני רחוב שיציגו דמויות ירושלמיות כמו הגנן של עמק המצלבה ומשורר שזכה לתהילה. למשפחות שמחפשות אתגר סומן מסלול של כ5 ק"מ מעמק המצלבה לגן סאקר ועד גבעת רם. המסלול יעבור בגן הכנסת במוזיאון ישראל ובהיכל הספר. לספורטאים מנוסים הוכן מסלול ריצה של 12 ק"מ מעמק הארזים לעין כרם, שעובר בבית הכנסת העתיק במוצא, וסכר בית זית.

לחובבי רכיבה על אופניים הוכן מסלול של 7 ק"מ שרובו עובר במקביל לערוץ נחל שורק ומאגר בית זית. לאורכו יש עמדות תצפית על הנוף וגם אגם נסתר. מסלול רכיבה ארוך יותר מקיף את גן סאקר, וממשיך לאורך טיילת עמק המצלבה עד פארק הצבאים. המסלול למקצוענים יהיה באורך 23 ק"מ מגן החיות התנכי, דרך עמק רפאים, והמשך במושבים אורה ועמינדב, בית חולים הדסה עין כרם, נחל שורק למאגר בית זית.

החוויה המרגשת ביותר תהיה בנסיעת שטח על ריינג'רים בנהיגה עצמית. חברת טרקטוני גוש עציון מציעה חווית התחברות לטבע הקסום של ירושלים והרי יהודה. על כל כלי הרכב מורכבים מכשירי קשר ורמקולים שיעבירו את ההדרכה תוך כדי הנסיעה. בנוסף, יתקיימו גם סיורי סגווי בסמטאות משכנות שאננים. חוויה מדהימה אחרת תהיה בטיול ג'יפים פרטי במסלול טבע והיסטוריה בדרך בורמה שנפרצה לירושלים במלחמת העצמאות ובאתרים היסטוריים אחרים, עם עצירות בתצפיות נוף ועצירה לפק:ל קפה ועוגיות בשטח. כל זאת בהדרכה של מורה דרך ג'יפאי מוסמך.

בעמק הצבאים הסיורים יערכו בהדרכה עצמית, כאשר בכניסה נוכל לקבל ערכה שתדריך אותנו לאן ללכת, ומה רואים על העמק ובעלי החיים שבו. סיורים מודרכים נוספים יתקיימו בעין כרם בעיר דוד ובנחל קדרון, ועוד.

בעיר העתיקה יתקיימו סיורים מודרכים בשוק, עם עצירות ליד אומן הקעקועים, סוחר הבדים שיספר את סיפורו, הצלמניה הארמנית בה נראה תמונות ישנות וקסומות של ירושלים, ונסיים את הסיור בסדנת הקרמיקה הארמנית.

במסגרת הפעילויות הרבות יוצעו לנו גם סלסלות פיקניק שיוכנו עבורנו ע"י בעלי מסעדות ומבשלים פרטיים לאורך המסלולים.

כל אלה רק "דוגמיות" מתוך שפע אטרקציות שהכינה החברה לפיתוח ירושלים במסגרת מבצע "נושמים אביב ירושלמי". כל הפעילויות האלה יימשכו לפחות עד אחרי חג הפסח. חלקן יופעלו מידי יום, ומקצתן רק בסופי שבוע. עוד פרטים והרשמה באינטרנט בכתובת  https://online.flippingbook.com/view/763826752/

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן