חברת השייט האיטלקית MSC הודיעה על הזמנת אוניה חדשה בשם MSC World Europa, שלפי התיאורים היא תהיה אונית הקרוזים הגבוהה ביותר בעולם. יהיו בה 22 קומות וסיפונים. אורכה יהיה 1,093 מטר, והיא תהיה האוניה הארוכה ביותר בצי של MSC. רק האוניה Symphony of the Seas של חברת רויאל קריביאן ארוכה יותר ממנה.

האוניה MSC World Class תהא במשקל 205,000 טון, ויוכלו להתארח בה כמעט 7,000 נוסעים. האוניה תציע חוויות ייחודיות שטרם נראו עד כה, ואזורים יצירתיים "שלא דומים לשום דבר בים כיום", לפי הגדרת דוברת MSC בישראל, טלי ליבוביץ. מדובר בראשונה מתוך סידרה חדשה של אוניות מהדור הבא, שמתהדרת בטכנולוגיות אירוח ימי מתקדמות, עמידות ארוכה, ועיצוב פורץ דרך.

האוניה מחולקת לשני מתחמים- "רובע זֶן" שמיועד למבוגרים בלבד שמבקשים ליהנות משקט, ו"רובע משפחתי" למשפחות עם ילדים. מתקני השעשועים לילדים והבריכות יהיו רק ברובע המשפחתי. אזורי החנויות והברים יהיה משותף.

באוניה זו יהיו 7 סוגי תאי נוסעים עם 19 קטגוריות לבחירה: סוויטות וחדרים עם מרפסת המשקיפות על הטיילת, סוויטות דופלקס מפוארות במועדון היאכט-קלאב, עם מרפסות גדולות ואמבט עיסוי פרטי, כמו גם אזור מגורים / פינת אוכל פתוח. סוויטות אוראה מסוגננות עם מרפסת מרווחת וג'קוזי פרטי. חדרים עם חלון הזזה פנורמי ונוף לאוקיאנוס. החלון הופך למעקה זכוכית כאשר הוא פתוח.

האורחים יוכלו לבחור בין חנויות מותגים חדשות לבין שש בריכות ו -14 בריכות ג'קוזי. מרפסת שיזוף משפחתית תציע לילדים אפשרות ליהנות מיום בים עם אמא ואבא, בנוסף לפארק מים חדשני עם טכנולוגיית מציאות מדומה.

אחד המאפיינים המרכזיים של טיילת האונייה היא הספירלה – מרכז הארכיטקטורה בצורת מגלשה יבשה המשתרעת על פני 11 סיפונים – הארוכה ביותר בים! עיצוב המלוטש של מגלשת הנירוסטה המרשימה הופכים אותה ליצירת אמנות אמיתית, וגם דרך מהנה להגיע מסיפונים עליונים של האונייה לטיילת.

האוניה תכלול 13 אזורי אוכל, שבהם יהיו שש מסעדות ומגוון ברים. פאב "אדוני הים" יפוצל על שני סיפונים, ויאפשר את הכנת הבירה על הסיפון.

בניית ה MSC WORLD EUROPA מתוכננת להסתיים בסוף 2022, והיא תושק ברבעון הראשון של 2023. היא מיועדת להפליג בים התיכון בשני מסלולים: מסלול של 7 לילות מברצלונה-מרסיי-גנואה-נאפולי-מסינה-ולטה-וחזרה לברצלונה. מסלול קצר יותר של 4 לילות בלבד גנואה–ברצלונה–מרסיי-גנואה. מכירת כרטיסי הפלגה כבר החלה גם לישראלים. הפלגה לשבוע החל מ809$ לנוסע, והפלגה של 4 לילות החל מ539$.

מנכ"ל MSC, פיירפרנצ'סקו ואגו, אומר: " MSC World Europa מסמלת את תחילתו של עידן חדש של שיט שאינו דומה לשום דבר אחר בים כיום.  MSC World Europa בפרט, וכל סדרת MSC World Class בכלל, מגדירים מחדש את חווית השייט בהרבה דרכים: מהטכנולוגיות העתידניות על הסיפון ועד לפלטפורמה חדשה לגמרי שמציגה לראשונה תכונות ימיות פורצות דרך. ב- MSC Cruises חדשנות הייתה מאז ומתמיד בלב ליבו של העסק שלנו, והיא המניע לאופן בו בכל סוג חדש של אוניות אנו יוצרים מחדש את חווית האורח והתפעול כמו גם כל היבט בטכנולוגיה שמחברת בין הכל. בין אם מדובר במסנני האוויר המתקדמים שיוצגו כאן או בעיצוב האייקוני של האוניה שלא נראה לפני כן."

חברת השייט MSC היא חברה פרטית בבעלות הקברניט גיאנלואיג'י אפונטה, הנשוי לישראלית ילידת חיפה, ומנהל החברה הוא בנם דייגו אפונטה. MSC עוסקת בעיקר בהובלת מטענים ומכולות, ורק בעשור האחרון נכנסה גם לתחום הקרוזים.

דילוג לתוכן