בקיץ הבא תציב חברת הקרוזים רויאל קריביאן גם את נמל חיפה כאחד מנמלי הבית ובסיסי החברה ברחבי העולם, לצד קפריסין, איטליה וספרד. בחודש אוגוסט 2022 רויאל תביא לישראל את אונית התענוגות "רפסודיה", Rhapsody of the Seas, אשר תפליג מכאן במבחר מסלולים ליעדים נבחרים באיי יוון וקפריסין.

ההפלגות מישראל יהיו 3 ל-8 לילות ויחלו במהלך חודש אוגוסט 2022, וימשכו עד ל-31 באוקטובר 2022. בין היעדים המוצעים לנופשים הישראלים: לימסול, אתונה, סנטוריני, רודוס ומיקונוס. המחירים מחיפה להפלגות של 3 לילות לקפריסין יהיו החל מ290$. ל5 לילות 461$. יהיו גם הפלגות ארוכות יותר, למשל, הפלגה של 8 לילות לאיי יוון שתעלה 967$.

כידוע, חברת רויאל קריביאן זעזעה לטובה את השוק הישראלי כאשר תכננה להוציא קרוזים מנמל חיפה כבר בחודש שעבר, על האוניה החדישה ביותר שלה "אודיסיאה". כ-50,000 ישראלים רכשו כרטיסים להפלגות על האודיסיאה, וזאת בתקופת מגפת הקורונה. כמות ההזמנות הגדולה יכולה ללמד על הגודל והפוטנציאל של ענף הקרוזים הישראלי. גם בציבור הדתי היתה התרגשות רבה והציפיות הרקיעו שחקים, בגלל שנציג רויאל בישראל, אורי שנבל, הכריז שעל האוניה יופעלו גם מטבחים כשרים, מסעדות כשרות, ובית כנסת. אולם התוכניות לא יצאו לפועל, ונתקלו גם בבעיות של כשרות האוכל. בסוף האודיסיאה ה]ליגה מחיפה למיאמי בלי נוסעים, והחלום נגוז.

כנראה בקרוזים על הרפסודיה לא יהיו בעיות הכשרות שהיו על האודיסיאה, כי יש שם פתרון הלכתי. עם זאת, לא ברור עדיין אם יהיו עליה גם מטבח ומסעדה כשרים, או שאנחנו, שומרי הכשרות, נאלץ לאכול מחמגשיות או מקייטרינג, שעה ששאר הנוסעים חוגגים בארוחות גורמה.

ה-Rhapsody of the Seas הינה אחת מהספינות הבינוניות של רויאל קריביאן. אורכה 297 מטרים ויש בה 1,020 חדרים ויכולה לארח כ-2,416 נוסעים ו765 אנשי צוות, על 12 סיפונים. הספינה הושקה בשנת 1997, ועברה שיפוץ יסודי ויקר בשנת 2016.

האוניה מציעה שלל פינוקים ואטרקציות לנופשים בה. סיפון הספינה כולל 2 בריכות, ו-6 מתחמי ג'קוזי, קיר טיפוס ומתחם קולנוע חיצוני עליו ניתן להקרין סרטים והופעות. בנוסף על הספינה מצוי מרכז ספא וכושר מתקדם המציע שלל טיפולי בריאות וקוסמטיקה לנופשים. הRhapsody of the Seas מציעה שלל פעילויות לכל המשפחה לאורך כל שעות היום מועדון ילדים, מתחם משחקי וידאו, בארים מופעי בידור בינלאומיים, טרקלינים ייחודיים וקזינו.

בביקורות בעיתונות המקצועית זוכים חדרי האוניה הזו לציונים גבוהים. היא ממוקמת במקום העשירי ברשימת האוניות הטובות ביותר, במקום ה26 ברשימת הקרוזים הלא יקרים, ורק במקום ה34 מתוך 80 אוניות ברשימת Best Cruises to the Mediterranean.

אורי שנבל, מנכ"ל סנורמה, נציגת המכירות הבלעדית בישראל של תאגיד רויאל קאריביאן: "רויאל קאריביאן רואה בישראל יעד משמעותי ומביאה לארץ תרבות קרוזים באיכות בינלאומית שלא מוכרת לנופשים בארץ ובמחירים שווים לכל כיס".

הצילומים באדיבות רויאל קריביאן Royal Caribbean®

דילוג לתוכן