חברת ‘trippy’  שעוסקת בהשכרת רכבי גולף חשמליים ברחבי הארץ וגם בגני יהושע בת"א, הכינה לקראת החופש הגדול משחק ניווט בשם "נסיעת מבחן". זה מרחב בריחה רכוב, ובאנגלית Eco Drive Quest.

במשחק שוכרים רכב גולף חשמלי, מקבלים מפה, מעלים לסמרטפון אפליקציה בשם "יש לאן – ניווטים", ומתחילים לנווט ולנוע בהתאם להנחיות. מנווטים לכל מיני מקומות ופינות ברחבי פארק גני יהושע, כמו פארק הסלעים, הגן הבוטני, אתר שבע טחנות ועוד.

בכל מסלול עלינו להגיע ולעצור בכ20 תחנות, מתוך 55 נקודות ציון ברחבי הפארק. בכל תחנה עונים על חידות הקשורות לפארק, לת"א ולארץ ישראל. שאלות לדוגמה: איזה סוג תפוזים גדלים בגן הטרופי שבפארק? אילו גשרים עוברים מעל נהר הירקון? מי היו בהרכב להקת שלישיית גשר הירקון? סדרו את שמות ראשי העיר של תל אביב לפי תקופות כהונתם, וכדומה. חלק מהתשובות מצריכות ידע כללי, והתשובות לחלק מהחידות נמצאות על שילוט בנקודות ציון במסלול. באפליקציה מציגים משפט שמופיע על אחד מהשלטים שבפארק, כאשר חסרה במשפט מילה אחת. עלינו למצוא את השלט הרלבנטי, ולהעתקי ממנו את המילה החסרה. במסלול יש גם משימות, ואתנחתא מוזיקלית עם זיקה לכתב החידה.

המשחק מתאים לבילוי משפחתי או לתחרויות בין קבוצות מבוגרים. בחברת טריפי הכינו מבחר כתבי חידה, נפרדים לקבוצות שיתחרו זו בזו. המשחק אמור להימשך כשעה וחצי עד שעתיים. הקבוצה שמסיימת ראשונה את המסלול שלה היא המנצחת. אבל יש פה טריק- כל תשובה לא נכונה מוסיפה שתי דקות לחישוב זמן הניווט.

בנוסף, יש גם גרסת "נסיעת מבחן קידס" שמתאימה לילדים מגיל יסודי, עם חידות ברמת קושי מותאמת לילדים.

המשחקים כוללים גם משימות צילום משעשעות של המשתתפים ובסוף הפעילות נשלחת לשחקנים מזכרת של וידאו קליפ ערוך, הכולל את כל התמונות שנאספו מהפעילויות.

היוזם ומנהל השיווק של 'טריפי', נדב כפיר, אומר שחברות מהגדולות במשק כבר הגיעו להתחרות במשחק החדש במסגרת ימי גיבוש לעובדיהן. לדבריו, ניתן גם לבצע התאמה אישית של התוכן, ולהוסיף משימות וחידות אודות המשתתפים באירועים פרטיים ומשפחתיים כמו בר מצווה, יום הולדת, אירוע חברה וכדומה. ההתאמה תשלב תוכן מותאם אישית כולל תחקיר מעמיק, איסוף מידע ותמונות, ושילוב חידות משעשעות וקורטוב הומור שרק המשתתפים יבינו.

טריפי מציעים שני סוגי רכבי גולף לפי גודל הצוות. המחירים: 360 שקלים לרכב של 4 נוסעים, 540 שקלים לרכב של 6 נוסעים. פתוח בכל יום משעה 10 בבוקר עד השקיעה. אין צורך להזמין מראש, כי לחברת טריפי יש כמות גדולה של רכבים חשמליים במתחם פארק הירקון. לפרטים נוספים: https://trippy.org.il/

הוזמנתי לנסיעת מבחן של המשחק והיה נעים ומשעשע מאוד. רק לא הסתדרתי עם השם "נסיעת מבחן" שהם נתנו למשחק הזה. נראה לי ש"נסיעת" נשמע לילדים כמו פעילות של גדולים בעלי רישיון נהיגה, וה"מבחן" עלול לעורר רתיעה והסתייגות, במיוחד בחופש הגדול. חוץ מזה היה כיף גדול. מומלץ ביותר!

אומנם זכיתי במשחק חינם להתנסות כעיתונאי, אבל הייתי כותב אותה המלצה חמה גם אם הייתי משלם עבור המשחק. ולראיה, בחופש אני מתכונן להגיע שוב לשחק עם משפחתי, והפעם בתשלום מלא.

 

 

דילוג לתוכן