בירושלים נחנכה השבוע שיטה חדשה לחוות את העיר ואתריה. מדובר במכוניות קטנות GO CAR לנהיגה עצמית. מי שטיילו בשנים האחרונות במדריד ובברצלונה ראו תיירים נוסעים להנאתם במכוניות כאלה, וכעת הז'אנר הזה הגיע גם לישראל.

כידוע, לרכבים פרטיים אסורה הכניסה לעיר העתיקה, מלבד לתושבי הרובע היהודי ונותני שירותים. אבל למכוניות הGO CAR מותר להיכנס בתוך החומות, ולטייל בהן בכבישים ובסמטאות הצרות.

זכיתי לערוך נסיעת מבחן.

במכונית הGO CAR יש שני מושבים. היא מזכירה איורים של מכונית בימבה. המכונית פתוחה, ללא גג ודלתות והנוסעים בה נהנים מאויר ההרים הצלול וממשבי הרוח הנעימים בשעות בין ערביים. המכונית צרה ונמוכה, ויכולה לעבור אף בסימטאות הצרות ביותר. חוויה נהיגה מיוחדת במינה. זו מכונית חשמלית מדליקה, תרתי משמע.

הנהיגה בה פשוטה מאוד. במקום הגה מפעילים אותה בעזרת כידון, כמו בקטנוע אוטומטי. המצערת וכפתורי האיתות והצופר נמצאים על הכידון. עוצרים אותה באמצעות דוושה כמו במכונית רגילה. משחק ילדים! אבל רק בעלי רישיון נהיגה מורשים לנהוג בגו-קאר, בגלל שהמסלול משתלב בכבישים עם רמזורים ותמרורים. יוצאים בשיירה ממגרש החניה הצמוד למתחם התחנה, ברחוב רמז 4. יורדים בכביש לגיא בן הינום, ונכנסים לעיר העתיקה דרך שער יפו. משם חולפים בנסיעה בפאתי הרובע ארמני, וממשיכים לרובע היהודי ויורדים לכיוון רחבת הכותל. יוצאים מהעיר העתיקה דרך שער האשפתות, ועולים אל הר ציון. משם נוסעים אל שכונות ימין משה ומשכנות שאננים. בראש כל שיירה נוסע מדריך של החברה.

חברת גו-קאר ישראל פיתחה גם אפליקציה מיוחדת מבוססת GPS. הטלפון שלנו מתחבר בבלוטוס אל הרמקול הקבוע במכונית, ודרכו אנו שומעים הסברים על מקומות שבהם אנו עוברים, ועל הנופים והאתרים סביבנו.

החוויה מיוחדת לנוסעים, וגם לאנשים שפוגשים בדרך. המכוניות הללו מושכות תשומת לב. בתחילת ההדרכה בסמרטפון ציינו מראש שבמהלך הנסיעה נגרור מבטים של העוברים והשבים "וחלק מזה גם בזכות המכונית המיוחדת". ואכן בכל מקום שעברנו ראינו אנשים מסתכלים עלינו בסקרנות, ומקצתם אף צילמו אותנו בטלפונים שלהם. נהיינו אטרקציה. בכל תחנה שבה עצרנו, ניגשו אלינו אנשים ושאלו היכן ניתן לשכור מכונית כזו.

הטיול נמשך כשעה וחצי, והמסלול מסתיים בחניון התחנה, משם יצאנו לדרך. חברת גו-קאר ישראל מציעה גם מסלולים אחרים בירושלים. אפשר לצפות גם בסרטוון קצר על הגו-קאר בהקשה על קישור זה.

בקיצור, זה היה כיף לא רגיל, וחוויה מטריפה בעיקר למשפחות עם ילדים.

אבל מצאתי גם מינוס קטן: בגלל שהמכונית נמוכה מאוד וצפופה, קשה לאנשים שמנים וגבוהים להיכנס לתוכה, ועוד יותר קשה לצאת ממנה. אבל לבעלי מבנה גוף רגיל אין שום בעיה.

אם אתם מגיעים שוב לירושלים, מומלץ מאוד לשלב בטיול גם נסיעה בGO CAR. ההנאה מובטחת.

העלות: 175 שקלים לנוסע בודד, ו350 שקלים לזוג. תוכלו לקבל הנחה נוספת של 15% אם בשלב ההזמנה תגידו שקראתם על הגו-קאר בכתבה זו באתר 'ותוליכנו לשלום'.

הזמנות בטלפון: 0533444665 ובאתר www.gocarisrael.com

בעל החברה, בועז אורן, מכריז שבקרוב הוא מתכונן להפעיל מכוניות כאלה גם באזור חוף הים של תל אביב ובסמטאות יפו העתיקה.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן