רשת חנויות הספרים "ישראדון" מוסיפה להתרחב, ומשיקה ליין חדש של כלי בית במיתוג של כרמני Carmani. היום ערכה הרשת מפגש עיתונאים בחנות הדגל שלה בתל אביב להשקת חשיפתה גם לציבור הישראלי הרחב.

עד כה התמקדה ישראדון רק בציבור דוברי הרוסית בישראל. החנות הראשונה של "ישראדון" נפתחה לפני 27 שנים, ובעשור הראשון התמקדה רק בספרי איכות שייבאה מרוסיה. שמה ניתן לה על שם 'ישראל' ועל שם נהר ה'דון' ברוסיה, שעל גדותיו נולד וגדל הבעלים לפני שעלה ארצה. הקונספט של החנות הוא לייבא מוצרי תרבות יוקרתיים בלבד. לאור ההצלחה המסחרית של החנות הראשונה, נפתחו עוד 11 חנויות של הרשת בריכוזי עולים מבריה"מ ברחבי הארץ.

סמנכ"לית רשת ישראדון, טטיאנה פונומרנקו, מספרת שלפני כ15 שנה הם החליטו להוסיף גם מתנות בניחוח תרבותי. החברה מתמחה ביבוא מוצרים ייחודים מחבר העמים כמו שאלים מקשמיר, כלי הגשה מעץ ייחודיים, טקסטיל ברמת גימור גבוהה ועוד. בתחום הצעצועים והמשחקים, שמים דגש על  צעצועי עץ אקולוגיים, בובות פרווה ייחודיות, ועוד, כאשר כל הצעצועים הינם בעלי תווי תקן אירופאים וישראלים. מוצרים אלה מתאימים גם לציבור שאינו קורא ודובר רוסית, וכעת יוצאת ישראדון בקמפיין פרסום והסברה לכלל ישראל.

מותג הדגל אותו מייבאת  החברה הינו  Carmani. חברת כרמני נוסדה בתחילת המאה ה 20 ע“י משפחת פרסטון הפולנית. קרמני פרסטון האמין שעם התפתחותה של המהפכה הטכנולוגית, יכולה האומנות להיות נגישה לכל אדם. עיקר ההתמחות של החברה היה אביזרי עיצוב לבית וכלים מעוצבים לשולחן האוכל, שהופכים להיות חפץ אמנותי, מדיום ייחודי משל עצמו.

אנשי החברה הגבוהה קישטו את בתיהם עם אגרטלי CARMANI, הגישו אוכל על כלי ההגשה של carmani .  גם בתי אופנה, סלוני בוטיק וחנויות יוקרה נחשבות בחרו את מוצרי CARMANI לעיצוב עסקיהם. בסוף המאה ה 20 חברת HANIPOL זיהתה את האיכות, העידון והפוטנציאל של חברת CARMANI  ורכשה את מניות החברה, וכיום היא הבעלים של המותג.

כמוהו, הם מוכרים גם מותגי יוקרה אחרים. "אין אצלנו דברים זולים" מכריזה טטיאנה בגאווה.

בחנויות ישראדון יש גם מוצרי טקסטיל מקשמיר ומשי שמיובאים מריגה. מדובר במותג אורנבוג של צעיפים ושמיכות שנשות אורנבורג טוות כבר 300 שנים. השאלים ניראים כמו קורי עכביש דקיקים ונטולי משקל. השאלים נארגים מצמר טבעי של עיזי קשמיר ולמרות הדקיקות הם נחשבים לחמים מאוד. את ההכרה הבינלאומית לשאלים הם קיבלו בשבוע אופנה בפריז ב1939 ומאז כבשו את העולם.

בנוסף, ישראדון משווקת בלעדית בישראל גם שאלים מבית פבלופוסד – מותג רוסי הקיים מאז שנת 1795. השאלים ייחודיים בכך שנארגים מבד צמר איכותי או חוטי משי, והציורים על השאלים מייצגים את עולמם של נשות הכפרים בשנות ה 30 של המאה הקודמת. השאלים הוצגו בשבוע אופנה בפריז וקיבלו הכרה בינלאומית.

הציבור שיודע להעריך איכות אוהב לקנות מוצרים אלה.

 

לפני שנים אחדות התרחבו ישראדון גם לתחום צעצעועי ילדים ומבוגרים. החלו לייבא מליטא צעצועי עץ של המותג Orange Life, ולאחרונה מייבאים גם צעצועי עץ מהמותג הבריטי Lanka Kade. אלה צעצעועים אקולוגיים לגיל הרך, מלוטשים בלי פינות חדות, וצבועים בצבע לא רעיל. עם צעצועי העץ של לנקה קדה הילדים יהנו ללמוד חשבון ומספרים, יחקרו את עולם החי, ויצאו למסע מרתק עם תיבת נוח. לנקה קאדה מקפידה על פיתוח וייצור בר קיימא. על כל עץ שכורתים לצורך ייצור הצעצועים שלהם, הם שותלים 2-3 עצים חדשים.

ישראדון הינה נציגה בלעדית בישראל של צעצועי קוביקה לפעוטות. בעזרתם לומדים הקטנטנים לקרוא ולהבין את השעון, וילמדו על סימטרי וא-סימטרי. לפעטות מוצעים גם צעצועי התפתחות של המותג סטלר המתאימים לשלבי התפתחות הראשונים של התינוקות. לחברה שלל צעצועים המתאימים לאמבטיה וכן צעצועים ברוח נחום תקום. המותג טכנו פארק  מוביל בתחום מכוניות צעצוע. כל הדגמים של המותג הינם העתק מדויק של מכוניות מתוצרת ברית המועצות בעבר וכיום. במכוניות של החברה ניתן לפתוח דלתות, תא מטען, השמעת כרוז ברוסית, הדלקת צ'קלקה משטרתית ועוד.

ליין מוצרים חדש הוא פאזלים ברמה גבוהה במיוחד מתוצרת Castorland מפולין. החברה מייצרת אלפי דוגמאות של פאזלים בשנה. הפאזלים של המותג מתאימים גם לילדים וגם למבוגרים המכורים לפאזלים.

את מבחר המוצרים והמותגים אפשר לראות בחנויות וגם באתר החברה WWW. SOUVENIR.CO.IL.

עם זאת, הלוז של חנויות ישראדון נשאר ענף הספרים. בסניף התל אביבי ראינו מדפים שעליהם עשרות אלפי ספרים. את עיני צדה פינה עם ספרי קודש ומחשבת ישראל. על המדפים ראיתי סידורי תפילה בנוסחים שונים, עם תרגום לרוסית. כך גם קיצור שולחן ערוך, משניות, הרמב"ם, ואפילו גמרות, שתורגמו לרוסית, או שהודפסו בעברית וברוסית.

טטיאנה פונומרנקו אומרת שהאגף הזה נוצר לפי ביקוש הקהל, והוא הולך וגדל כל העת על חשבון מדפים שהיו שמורים לשירה ולספרות רוסית. "יש בישראל הרבה רוסים בשלבי חזרה בתשובה או בהליכי גיור, שאינם יודעים היטב לקרוא בעברית. רבים מהם לקוחות קבועים שלנו, שדרשו לספק להם גם ספרים כאלה. התחלנו להביא עבורם ספרים שביקשו, וגילינו נישה חדשה של ביקוש. התברר שבין המתעניינים בספרי יהדות יש גם אנשים רגילים, שאינם חוזרים בתשובה או אף אינם יהודים ולא מעוניינים בגיור, אבל הם מגלים סקרנות אינטלקטואלית בריאה בדת היהודית ובתרבות השורשית של ישראל". כידוע, השלטון הסובייטי אסר לימוד תורה, וכך גדלו שם דורות של יהודים שהם בבחינת "תינוק שנשבה". כעת הם וצאציהם מחפשים להשלים את מה שהחסירו במערכת החינוך. כדי לספק את הביקוש המיוחד הזה מוצעים בישראדון גם ספרי פילוסופיה יהודית בשפה הרוסית.

חנות הדגל של ישראדון היא ברחוב אלנבי בתל אביב, מול בית הכנסת הגדול. אחת העיתונאיות העירה על עצי האשוח וקישוטיו שנמכרים בחנות בימים אלה. מנהלת החנות מיהרה לתקן: "עבורנו הנוביגוד איננו חג נוצרי, אלא חג לאומי קומוניסטי. אנו חוגגים ומציינים אותו בלי סממנים דתיים".

 

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן