בקיץ הזה תלבשו קק"ל

נכתב על ידייעקב מאור

יונ 24, 2021

לכבוד החופש הגדול הכינה הקרן הקימת לישראל מגוון פעילויות בחינם או בתשלום סמלי. בין הפעילויות: תערוכת צילומים, טיולי עששיות, סדנאות ציור, הפנינג, פעילויות רכיבה, פסטיבלים ועוד. הנה דוגמאות ופירוט חלקי של האירועים:

חיים ורסנו

ט"ו באב ביערות קק"ל– קרן קימת לישראל מזמינה אתכם להצטרף לחוויה מיוחדת ולערב בלתי נשכח לקראת ליל ט"ו באב. נתכנס יחדיו לחגוג באהבה עם הטבע לאור ירח בסיור ובשירה. נתכבד במשקה לאוהבים וכיבוד קל.

ביום חמישי, י"ג אב תשפ"א, 22 ביולי 2021 בשעה 19:00, בגן יערני ארכאולוגי כברי – בצפון, במצפה משואה בפארק בריטניה – במרכז, ובמשרדי קק"ל בגילת – בדרום.

חיים ורסנו

בנוסף, במסגרת אירועי ט"ו באב תוצג תערוכה הצילומים הנוסטלגית "אהבה עברית" המציגה צילומים היסטוריים של רגעים זוגיים מרגשים מתקופת ההתיישבות והקמת המדינה: שומר ושומרת נועזים בעמק החולה, זוג ניצולי שואה ששרד את התופת והגיע למנוחה ולנחלה בקיבוץ חולתה, חתונה בבסיס צבאי בזמן מלחמת העצמאות ועוד.

טלילה ליבשיץ

הפנינג משפחות בבית חווה מרשם ביער מורן- חזרה בזמן אל תקופת ראשית העם היהודי – נחגוג עם מגוון סדנאות, ממצאים ארכאולוגים, סדנת הכנת תירוש ע"י דריכת ענבים בגת, פענוח והתנסות בכתיבה בכתב העברי הקדום, מופע לילדים ועוד.

גבורה ותקומה – הולכים ושרים בשביל הבריחה העובר בלב היער ומספר את פועלה של ההתארגנות הציונית שהיתה אחראית להעלאת ניצולי שואה מאירופה, ונסיים בשירה בציבור של שירי מולדת והעפלה.

פסטיבל המשוררים הישראלי במטולה– חגיגה תרבותית של שירה, מוסיקה, מפגשים ודיאלוגים מרתקים של קוראי ואוהבי שירה וספר, עם משוררים וסופרים. לאורך ימי הפסטיבל ניתן ליהנות מתערוכת צילומים של ארכיון הצילומים של קק"ל: "ביכורים – שבועות בשחור לבן", וסיורים מודרכים של קק"ל בפארק המעיין במטולה ובמצפה דדו.

פרי טוכמן

חלון אל הנוף– סדנת ציור בנקודת תצפית מרהיבה בפארק קנדה. הסדנה כוללת סיור וציור על גבי כן ציור בליווי הדרכה מקצועית. במקום יינתן הציוד לציור.

בוני שיינמן

הולכים ושרים– נצא לסיור ביער האילנות בו צומחים 350 מיני עצים זה בצד זה. נשמע את סיפורם של אותם עצים ייחודיים- גם בסיפור וגם בשירה.

גיא אסיאג

"לאור עששיות" ביער אחיהוד, ביער שוהם וביער האילנות- טיול חוויתי לאור עששיות בשעת בין הערביים עם שקיעת השמש, ונסיים בחשיכה היורדת על היער. נטייל בין השבילים, נחוש ונלמד על חיי הלילה ביער (האם ער הוא, או שמא הולך לישון), נתרגש מאגדות וצ'יזבטים מרתקים אשר יילוו אותנו לאורך המסלול. נשמע על היער ופיתוחו, על קק"ל ופעולותיה למניעת אש.

מוסיקה ביער עופר– קק"ל מזמינה אתכם להתכנס יחדיו לקראת חשיכה לשיר ולהאזין למוסיקה בינות העצים.

פסטיבל אומנויות קדומות בפארק ערד- פסטיבל סביבה בנושא אומנויות קדומות הכולל מבחר סדנאות, דמויות שטח, עמדת צילום, פעילות למשפחות ומופע אמן לילדים.

110 שנה להולדתה של  לאה גולדברג– נתכנס ביער ליום שכולו מחווה לסופרת ולמשוררת לאה גולדברג. נאזין לסיפורים שכתבה, נצפה במופע שחקנים על אחד מיצירותיה, נשיר שירים ונהנה מהפעלות שונות וסדנאות יצירה. בפארק עמק התכלת, ביער המלאכים, וחניון הקהילות (מקסיקו) יער בן שמן.

ישראל פרץ

על גלגלים ביער ציפורי– פעילות רכיבה חווייתית על אופניים וסדנת יצירה ביער ציפורי סובב שמשית.

מוסיקה ביער בגבעת ישעיהו– נתכנס יחדיו לקראת חשיכה להאזין למוסיקה בינות העצים ומיצגי העתיקות.

קיץ חגיגי במצפה גבולות– הציבור מוזמן להפנינג בסימן 120 שנה לקק"ל הכולל סדנאות יצירה, דוכני הפעלה, מוסיקה, פעילות משפחתית, שוק ססגוני של תוצרת מקומית.

פסטיבל פרפרים באגמון החולה– פסטיבל פרפרים במסגרתו יהיו סיורים, הצגות, גינת פרפרים, יצירה ועוד.

יער מהסרטים– משפחות עם ילדים מוזמנות להקרנת סרט ביער חולדה.

פרטים על כל האירועים ועל מועדיהם באתר האינטרנט www.salkkl.org.il.

לאה פדידה, מנהלת אגף קשרי ציבור בקק"ל, מסכמת: "לרגל החופש הגדול ולרגל הקיץ אנו בקק"ל מזמינים את הציבור הרחב להגיע ליערות ולהנות איתנו במגוון פעילויות שמתאימות גם לילדים וגם למבוגרים. דווקא כעת אחרי תקופה ארוכה מאוד של סגרים ובידודים צאו לנשום אוויר בחיק הטבע ולהנות יחד איתנו."

דילוג לתוכן