ארגון השומר החדש (בשיתוף עם קרן מיראז' לפיתוח הנגב) מזמינים את הציבור לחוויות חקלאיות לכל המשפחה המאפשרות חיבור לאדמה, תמיכה בחקלאי הנגב וקידום התיירות החקלאית והמדברית בנגב. הפעילויות, יתקיימו בקבוצות קטנות ובאוויר הפתוח, תחת הנחיות משרד הבריאות.

סדנת טעימות יין בחוות רוטה

תאריכים ושעות: ימי חמישי במהלך כל  יולי ואוגוסט בין השעות 18:00-20:00, משך הסיור כשעה. מיקום: דרך היין ברמת נגב

על שרידי חווה חקלאית קדומה מימי הנבטים, ניצב יקב הבוטיק של חוות רוטה. המצטרפים לחוויה בחווה יפגשו את החקלאי, האמן והיינן ארז רוטה, שיספר את סיפור הקמת היקב וייתן הצצה על תהליך ייצור היין בחווה מגידול הענבים בכרם ועד לביקבוק. הביקור כולל טעימות יין משובח מתוצרת החווה. עלות: 30 ש"ח למשתתף, מינימום 10 משתתפים בביקור

חווית קטיף במשק משפחתי – תות ברנע

מיקום: קדש ברנע. תאריכים ושעות: 9 ביולי בין השעות 18:00-20:00, 10 ביולי בין השעות 8:00-10:00

המצטרפים לחוויה במשק של משפחת ברנע ייהנו ממפגש עם החקלאים וחשיפה לאורח חייהם ההתיישבותי-חקלאי במדבר. החקלאים יספרו על שיטת העבודה הייחודית שלהם בחווה ("low tech") ויקחו את המשתתפים לסיור טעימות כולל קטיף עצמי בחממות. כל משפחה תצא מהביקור מצוידת בסלסילה צבעונית של תותים וירקות עונתיים טריים מן השדה. עלות: 20 ש"ח למשתתף

חוויה חקלאית אורגנית בנחל בוקר

תאריכים ושעות: בימי חמישי, במהלך כל חודשי יולי- אוגוסט, יתקיימו סיורים בשעה 8:00-10:00 ובשעה 18:00-20:00

חוות נחל בוקר ממוקמת בצמוד לשדה בוקר. הביקור בחווה יכלול חוויה אותנטית של חיי החקלאים במדבר, שיחה על התיישבות וחקלאות אורגנית והפרחת השממה, ועבודת קטיף בשדה. כל משפחה תצא מהביקור מצוידת בסלסלת ירקות אורגניים טריים מקטיף עצמי. משך הסיור כשעה וחצי. עלות:  30 ש"ח למשתתף

חוות שירת המדבר- מרחב בריחה בטבע

מיקום: באר מילכה. מרחב בריחה טבעי, בחווה משפחתית אקלוגית שהוקמה בשנת 2007, על ידי משפחת כהן, מתוך אהבה גדולה למדבר ולקסמיו, ומתוך שמירה על מרקם הקרקע והחיים בו. משחק ההרפתקאות בנוי על הרעיון של חדר בריחה ומתקיים  ברחבי החווה,  בין בוסתני פרי וערוגות צמחי מרפא. הפעילות כוללת מגוון משימות, חידות הגיון, הפעלות מרתקות, לימוד על צמחי מרפא הגדלים בחווה, הכנת שיקויים וכניסה למערה סודית. מרחב הבריחה מתאים למשפחות ולקבוצות בכל הגילאים. כל קבוצה מקבלת חוברת הנחיה ואביזרים והפעילות מתקיימת ברחבי החווה בתחנות מוצלות.
משך הפעילות כשעה וחצי. עלות: 35 ש"ח לאדם.

עטלפים, עקרבים וירקות – סיורי לילה קרירים בקיץ

המרכז לחקלאות מדברית רמת הנגב, 20 דקות מבאר שבע. תאריכים ושעות: ימי חמישי במהלך כל  יולי ואוגוסט, בשעה 20:00. משך הסיור כשעה וחצי.

ערב יורד על המדבר, צבעים מתחלפים לצבעי הערב וכוכבים נדלקים בשמיים. גם חיות הלילה מתעוררות לפעילות וזה הזמן של מי שמצטרף לסיורי הלילה לגלות מה בדיוק קורה בחממות ובסביבתן בשעות אלהץ אילו בעלי חיים מסתובבים באיזור ומה בכלל עובר על הירקות בשנתם? בסיור נגלה את הקשר בין עטלפים, עקרבים וחקלאים ונחווה את הצד הלילי של עולם החקלאות המדברית.

עלות: 40 ₪ למבוגר ו-20 ₪ לילד/גמלאי. ניתן לשלב גם ארוחת פויקה ירקות בתום הסיור, בהזמנה מראש ובתשלום נוסף.

סיורי סוף שבוע למשפחות במרכז לחקלאות מדברית רמת הנגב

עוד פעילות במרכז לחקלאות מדברית רמת הנגב. תאריכים ושעות: ימי שישי במהלך כל יולי ואוגוסט בשעה 10:30.

תיאור: הסיור היחיד לכל המשפחה בנושא אנרגיה מתחדשת וחדשנות במדבר. נכיר את אתגרי החקלאות במדבר ואת הפתרונות החדשניים כמו הפרויקט הסולארי הגדול ביותר בארץ והמגדל הסולארי הגדול בעולם, וגם נטעם ירקות ופירות. מחיר מיוחד במסגרת קמפיין "לילות קיץ קרירים". ניתן לשלב שובר לארוחת צהריים בתום הסיור, בתיאום מראש ובתשלום נוסף.

עלות: 40 ₪ למבוגר ו- 20 ₪ לילד/גמלאי (מגיל 5 עד 12, והחל מגיל 60) ב₪. ניתן לשלב שובר לארוחת צהריים בתום הסיור, בתיאום מראש ובתשלום נוסף.

פסטיבל הבציר הרביעי למשפחות

חוות ננה, ליד מצפה רמון. תאריכים ושעות: 23-27 באוגוסט, משעה 15:00 בצהריים ועד 11:00 בבוקר.

חוויה חקלאית לכל המשפחה, הכוללת התנדבות, בישול בשטח, עמדות יצירה לילדים, דוכני מזון מסובסדים של תושבי מצפה רמון, ערב שירים מסביב למדורה, קמפינג במתחם מרווח ומגוון סיורים ואטרקציות. הבציר יתקיים בשעת השקיעה או לקראת זריחה.

עלות: 15 ש"ח ללילה למשתתפים מעל גיל 5

לפרטים נוספים על כל הפעילויות: https://www.hashomer.org.il/agritourism

 

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן