תאילנד היא אחד מהיעדים המועדפים על תיירים ישראלים. להלן טיפים שיכולים להפוך את הטיול לתאילנד נעים יותר, ולהימנע מתקלות ופורענויות המתרגשות לבוא לעולם.

לימדו לתקשר עם המקומיים

מחוץ לאזורי התיירות המובהקים ניתקל במקומיים שאינם דוברי אנגלית. כדי שנוכל לתקשר איתם, כדאי ללמוד בעל פה לפני הנסיעה מילים וביטויים בסיסיים בתאילנדית, לפי השיחונים השונים באינטרנט.

בנוסף, מומלץ לבקש מדובר תאילנדית לכתוב עבורנו על דף נייר משפטי מפתח כמו "כמה זה עולה בדולרים?", "איפה תחנת המוניות?", "האם זה מכיל בשר?", וכדומה. כאשר נפגוש מקומי שאינו יודע אנגלית, נראה לו את השורה הרלבנטית בדף הזה.

התכוננו להתמקח

מחירי המוצרים המוצגים לנו בחנויות ובשווקים אינם המחיר האמיתי הסופי. המוכרים בתאילנד מצפים לניהול מו"מ על המחיר. על כל מחיר שאומרים לנו, עלינו להציע חצי או שני שליש, ולאחר התמקחות להתפשר באמצע. כלל זה אינו חל במסעדות, שבהן המחירים קבועים.

הצטיידו בכסף מקומי

עולם העסקים התאילנדי מבוסס על מזומנים, ורוב העסקים בתאילנד אינם מקבלים כרטיסי אשראי. לפיכך עלינו לשאת עלינו תמיד גם כסף מזומן. בכל פינת רחוב יש מכשירי כספומט ATM למשיכת באט מקומי באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי. שער ההמרה של הבאט דומה לשער השקל.

הזהרו מכייסים

באזורי התיירות פועלות גם כנופיות גנבים, חלקם ילדים קטנים וזריזי ידיים. לכן שימרו על הארנק כאשר מקיפים אתכם חבורה של ילדים חמודים, או כאשר יפהפיה מצודדת מנסה "להתחיל" איתכם. הם לוכדים את תשומת ליבכם, ובהזדמנות זו אחד מחבריהם עלול לכייס אתכם מאחור.

אוכלים כשר

בכל ריכוזי התיירות של תאילנד פועלים בתי חבד עם מסעדה כשרה ושירות קייטרינג לבתי המלון, ועם בית כנסת לתפילות במניין מידי יום. במקומות רבים פועלות גם מסעדות ישראליות שמעל לכניסה אליהן מוצב שלט "כשר". מומלץ לא לסמוך על הכשרות הזו. אגב, רוב המסעדות הישראליות הן גם מעין משרד נסיעות שבו אפשר לקנות כרטיסים לטיולים ולאטרקציות תיירותיות בסביבה.

התלבשו בצניעות

עלינו לכבד את העובדה שתאילנד היא מדינה בודהיסטית דתית. בכניסות לבתים ומשרדים רבים יש מזבחות קטנים שנקראים "מקדש הרוחות", ובמקומות רבים רואים מקדשים מרהיבים משופעים בפסלים מוזהבים. המקומיים מצפים גם מהתיירים להתנהג בתוכם בחרדת קודש. עלינו לחלוץ נעליים בכניסה למקדשים, ולהיכנס בחולצות בלי כתפיים חשופות, ובמכנסיים שמגיעים לפחות עד הברכיים. בכניסה למקדשים רבים ישנם קולבים שעליהם מטפחות משי לכסות את המחשופים ואת השורט או שמלות המיני.

קחו את זה בקלות

ישראלים רבים מטיילים בחו"ל בלחץ להספיק לראות כמה שיותר. הגישה הזו אינה מתאימה לחופשות בתאילנד, שמתאימות יותר למנוחה מרגיעה ולחופשות בטן גב על החופים המקסימים או על שפת הבריכה במלון. אז בתאילנד Take it easy

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן