הסגר נגמר סוף סוף וזה הזמן לצאת, לשאוף אוויר ולטייל בנופים הירוקים והפורחים של הגולן. בתיירות הגולן מציעים לנו טיול חורפי במבחר מסלולים אטרקטיביים.מתאים במיוחד לטיולי משפחות לקראת חג פורים.

מפל סער

לאחר ימי גשם מפלי נחל סער זורמים בשצף והמראה מיוחד ומקסים. המסלול מעגלי, קצר וקל מאוד. מחנים את הרכב ברחבת החניה ליד מפל סער. חוצים את הכביש וצופים על המפל בנקודת התצפית המוגבהת. מכאן יש לשוב לשביל ולצעוד לעבר הגשר הנטוי על נחל סער, סמוך למפל הגועש. לאחר חציית הגשר מטפסים במדרגות אל הגדה הצפונית של הנחל, ופונים ימינה לגשר כביש נווה אטי"ב (989). ישנו מעבר מיוחד להולכי רגל על גבי הגשר המחזיר את המטייל אל הגדה הדרומית ומכאן בחזרה לרחבת החניה.

נקודת מוצא וסיום: רחבת החניה ליד מפל סער.

משך הליכה: 15 דקות.

מפל עיט

שביל נוח ומסודר, היוצא מחניית מפל עיט, מוביל למרפסת תצפית לעבר המפל והנחל. מעט אחרי תחילת השביל מגיעים לפיצול. פנייה שמאלה מובילה לתצפית עמודוני הבזלת – תופעה גיאולוגית יפה ומרשימה במיוחד, בדרך גם חוצים גשר עץ נחמד בתוך סבך צמחיית נחלים. הצד הימני של השביל מוביל לתצפית לעבר שני מפלי הנחל. מומלץ ביותר להגיע אחרי גשם חזק וליהנות מהזרימה המרהיבה. הולכים לאורך כל עמדת התצפית, כ- 10 דקות הליכה, נהנים מהנוף, מהקניון היפה וחוזרים בשביל מעגלי לחניה.

נקודת מוצא וסיום: חניון מפל עיט.

משך ההליכה: 10 דקות.

טיול בשביל הגולן מחניון דליות לעין קשתות

יום טיול באחד הקטעים היפים של 'שביל הגולן'- שביל הליכה בן 120 ק"מ היוצא מהחרמון לכיוון הכנרת. את הטיול נתחיל בחניון דליות, שם גם נשאיר את הרכב. נפתח בהליכה בשביל הירוק, לבן כחול במרחבי הגולן הירוקים בעונה זו. נלך על סוללת מאגר רוויה- מאגר מים המשמש להשקיה חקלאית. נרד אל נחל סמך ובו פריחה בשלל צבעים-רקפות , כלניות , עיריות ועוד. נחצה את הנחל הזורם ונעצור בגשר תוואי ההטיה- חלק מעבודות שביצעו הסורים להטיית מי הירדן. נסיים בעין קשתות ונעפיל לכיוון מושב נטור.

אורך המסלול: 11 ק"מ . כ-5-6 שעות.

דרשת קושי: בינונית. מיועד ליודעי לכת.

נקודת התחלה: חניון דליות.

נקודת סיום: עין קשתות. מכאן יש להעפיל לכיוון מושב נטור. המסלול אינו מעגלי.

כניסה לעין קשתות כרוכה בתשלום. יש להתעדכן בשעות פתיחה. יש להירשם לביקור באתר: www.einkeshatot.org.il

טיול בטיילת דרום הגולן

טיול נינוח וקל בטיילת סלולה ומונגשת המאפשרת הליכה או פעילות ספורטיבית כמו ריצה ורכיבה על אופניים.

הטיילת משתרעת על פני 30 ק"מ בדרום הגולן. אנו ממליצים על הקטעים היפים ביותר של הטיילת: מאבני איתן לאליעד. הליכה מעל הקניון המרשים של נחל אל על. בטיילת משולבת נקודת תצפית עם מסבירן קולי. בדרכנו נפגוש כלניות, עיריות ועוד שלל פרחים. נסיים את המסלול במצפה המפל הלבן במושב אליעד.

אורך המסלול: כ-3 ק"מ.   המסלול אינו מעגלי.

ממצפה לשלום למצפה מבוא חמה

את המסלול נפתח בתצפית מרהיבה על הכנרת והרי הגליל ממצפה לשלום שבכפר חרוב. נמשיך בהליכה לאורך הטיילת מעל מצוקי האון הצופים על הכנרת. המסלול מסתיים במצפה מבוא חמה שמצפון לקיבוץ מבוא חמה.

אורך המסלול: כ-2 ק"מ.

המסלול אינו מעגלי.

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן