מאז חזרת המשק לשגרה, ועם פרסום הנחיות התו הסגול, חזרו לפעול רק 27% מבתי המלון בישראל. הפגיעה האנושה בענף המלונאות, ממשיכה לתת אותותיה וניכר כי הענף רחוק עדיין מחזרה לשגרה.

התאחדות המלונות מפרסמת היום פילוח לפי אזורים של פתיחת בתי המלון, החל מאמצע חודש שעבר ועד יולי. מהנתונים עולה כי אזורים מוטי תיירות נכנסת כגון טבריה, נתניה, נצרת, תל אביב וירושלים, יהיו האחרונים להתאושש מהמשבר.

על רקע ההערכות כי התיירים יחזרו לישראל רק ברבעון הראשון של 2021, מעטים הם בתי המלון באזורים אלה, העתידים להיפתח בחודשים הקרובים בשל העדר ביקושים. גם בערים מובהקות של תיירות הפנים כמו אילת וים המלח, נפתחו בינתיים בתי מלון מעטים יחסית.

בעלי בתי המלון הסגורים, אשר מחזיקים בנכסים בשכירות נאלצים להתמודד עם בעיית המימון ותשלום שכירויות בהעדר הכנסות לאורך זמן. התאחדות בתי המלון פועלת בסוגיה זו מול הגורמים הרלוונטיים במשרדי המשפטים והאוצר לקראת פרסום מסקנות ועדת קמיניץ שמונתה לבחון את הסוגיה.

מהתאחדות המלונות נמסר בתגובה: "לצערנו, למרות הציפייה, ענף המלונאות חוזר לעבודה בצורה איטית בגלל מגבלות של עלויות וביקושים. הדבר נובע בעיקר מכך שהשמים עדיין סגורים ותיירים אינם מגיעים מחו"ל"

 

 

 

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן