חברת התיירות "קשרי תעופה" רכשה ספר תורה למטיילים בקבוצות שהיא מארגנת לציבור הדתי. זהו ספר תורה ראשון שמוכנס למשרדי חברת תיירות בישראל. הוא נועד ללוות קבוצות מאורגנות של טיולי "קשרי תעופה" בעיקר בחו"ל.

חברת קשרי תעופה היתה מחברות התיירות הראשונות שהציעו יחס מיוחד לציבור הדתי, וכבר לפני שנים התאימו חלק מהחבילות שלהם לפי צרכינו בנושאי כשרות ושמירת שבת. לאור הצלחתם הקימו מחלקה מיוחדת לדתיים בשם "קודש וחו"ל" שמתמקדת בתכנון, ארגון והדרכת טיולים ונופשונים למטיילים הדתיים ושומרי המסורת. הטיולים משלבים את האתרים המרתקים ביותר לצורכי המטיילים, הן בהיצע של טיולים קצרים ובהם שבת אחת מחוץ לבית, והן בטיולים ארוכים יותר, תוך הקפדה על צביון יהודי דתי. בעקבות ההצלחה של קשרי תעופה במגזר הדתי, נפתחו מחלקות דתיות גם בחברות תיירות אחרות, ונפתחו גם חברות תיירות דתיות ייחודיות.

מאחורי היוזמה לרכישת ספר התורה החדש עומד דודי גוטמן, מנהל אגף שיווק סוכני נסיעות ב"קשרי". לדבריו, יש קבוצות מאורגנות שמגיעות למקומות שבהם אין בית כנסת, כמו לפלנד. החברה מארגנת מראש אולם תפילה במלון שבו מתארחים המטיילים הדתיים, אולם בבתי המלון אין ספר תורה וסידורי תפילה. מעכשיו יהיה.

ספר התורה החדש בידי דודי גוטמן

בספר יעשה שימוש גם במלונות בישראל. קבוצות גדולות של לקוחות קשרי תעופה מגיעות גם למלונות בישראל, ורוצות להתפלל לבד בנוסח הרצוי להם. המלונות מוכנים להעמיד לרשותם חדר תפילה נפרד, אבל אינם מוכנים לשחרר את ספר התורה היחיד במלון, ששמור לאורחים הדתיים שאינם בקבוצה של קשרי תעופה.

לאור הגידול של שומרי המסורת שבוחרים לטוס עם "קשרי תעופה", שכנע דודי גוטמן את בעל החברה, אייל סגל, ואת המנכ"ל יורם מוטעי (שהוא שומר מסורת בעצמו) להשקיע ברכישת ספר תורה. זאת כדי לשפר עוד את השירות לציבור הדתי, "על מנת לגרום להם להרגיש בבית גם כשהם בחו"ל" כפי שאומר דודי.

         

בטקס הכנסת ספר התורה השתתפו בעל החברה איל סגל, המנכ"ל יורם מוטעי ומנהליה, הרב אביחי קצין, ראש בית מדרש בראשית ובית מדרש מכללת שערי משפט, סופר הסתם הרב מנדי פליישמן, וסוכני נסיעות רבים מהמגזר הדתי.

 

לפרטים נוספים ולהזמנת טיסות וחופשות בטיולי "קודש וחו"ל":

 http://www.kishrey-teufa.co.il/tours/organized_kodesh/

 

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן